• Recyklohry

• Záznamový list „Pochváľte sa Recyklohrami!“

IČO:                                       37813048

Škola:                                   Základná škola, Skalka 34, 01311 Lietavská Lúčka

Kategória školy:               I. a II. stupeň

Článok o recyklohrách (www.zslietlucka.edupage.org)

Už niekoľko rokov je naša  škola zapojená do projektu RECYKLOHRY. Tento projekt vedie žiakov i zamestnancov školy k triedeniu elektroodpadu a použitých batérií od roku 2010. Zároveň sú vyhlasované rôzne súťažné úlohy, ktorých enviromentálnou snahou a cieľom je pomáhať životnému prostrediu. My sme sa doteraz úspešne zapojili do 34 úloh (Malá, ale potrebná, Staň sa tlačiarom, Príprava na chladné dni, Daruj druhú šancu, Charitatína odpadová šarkaniáda, Najlepšia karnevalová maska, Pomôžme spolu deťom v Afrike...).

Triedením a odovzdávaním odpadu do firmy ASEKOL chránime Zem od zbytočného plastu, od litrov nebezpečných kyselín, od kíl ťažkých kovov, ktoré by ináč skončili na skládkach odpadu. Pomohli sme niektorými splnenými úlohami aj organizácii UNICEF.

Projekt RECYKLOHRY sa koná pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR, na našej škole ho koordinuje p. učiteľka Ing. Oľga Bogová.

Vaneska Holtánová, Danielka Bednárová, Anetka Žiaková – žiačky 5.A triedy

Použité batérie odovzdávame do zeleného boxu, ktorý sa nachádza v triede biológie.

Nástenka sa nachádza na prízemí budovy školy, sú na nej aj informácie, kto sa zapojil do zberov a koľko elektroodpadu  a batérií priniesol.