• Projekt VEDOMOSTY

• Projekt VedoMOSTY – ukážme, čo vieme

• V školskom roku 2013/2014 sa na našej škole začal projekt cezhraničnej spolupráce s názvom VedoMOSTY.

Projekt je zameraný na spoluprácu partnerov v oblasti základného vzdelávania. Jeho zmyslom je prostredníctvom spoločných aktivít rozvíjať a zvyšovať kvalitu poskytovaného vzdelania v podmienkach základných škôl. Chceme vytvoriť priestor, kde deti budú nenútene a zábavnou formou spoznávať krajinu cezhraničného partnera a vytvárať si ku nej vzťah. Avšak nejde len o spoločné podujatia, ale chceme tento projekt využiť aj ako nástroj porovnávania kvality vzdelávania na jednotlivých stranách hranice a tiež ako nástroj motivácie žiakov ku lepším vzdelávacím výsledkom.

Okrem športových a kultúrnych aktivít uskutoční sa aj systém spoločného testovania vedomostí v ročníkoch 6. – 9. Takýmto spôsobom je pre žiakov vytvorený priestor, kde môžu ukázať svoje vedomosti a to dokonca na medzinárodnej úrovni. Žiaci budú testovaní v predmetoch: biológia, anglický jazyk, fyzika a matematika. Budú súťažiť v päťčlenných družstvách. Sily si zmerajú  aj v športových aktivitách ako napríklad v stolnom tenise, halovom futbale a pod. Uskutoční sa aj spoločná dopravná výchova, spoločný deň pohybovej gramotnosti, finančný sprievodca malých i veľkých a aktivita pod názvom Spoločné kultúrne dedičstvo našich národov, konaná z príležitosti 1150. výročia príchodu Cyrila a Metóda na územie Veľkej Moravy.

Samozrejme na žiakov čakajú aj výlety. Všetky aktivity sú zamerané aj na vytváranie nových vzťahov medzi deťmi.

Partnermi projektu sú obce Lietavská Lúčka na slovenskej a Horní Bečva na českej strane, realizátormi sú základné školy zriadené obcami.

Vďaka tomuto projektu sa podarí na našej škole renovovať podlahy a dať modernejšie osvetlenie do telocviční, vymeniť dve odvetrávacie okná vo veľkej telocvični, doplniť športové zariadenie a rozšíriť  dopravné ihrisko v materskej škole.